Facebook Vividfoto.czFacebook Vividfoto.cz
Fotografie zvířat
Atorský kalendář Psí rok 2017

Autorský kalendář "Psí rok 2017"

Člověk by si občas měl splnit nějaký ten svůj sen, proto jsem se letos rozhodl vydat svůj první autorský kalendář. Dlouho jsem rozmýšlel, co by mělo být tématem a podstatou kalendáře. Nakonec jsem došel k tomu, že by mohl kalendář i někomu pomoci, proto padla volba na psy a část výtěžku bude použita na podporu v rámci spolupráce s několika organizacemi, které se zabývají pomocí a záchranou našich čtyřnohých kamarádů:-)

více informací naleznete zde...

Fotografování zvířat mne poslední dobou baví čím dál tím více a i se mu více věnuji. Samozřejmě se na tom velkým dílem podepsal fakt, že jsem si před nějakým časem pořídil border kolii, která je k focení jako stvořená :-).

Předpokladem k focení poutavých snímků Vašeho miláčka je alespoň základní poslušnost (sedni, lehni, ke mně atp.). Nicméně to není podmínkou. Focení většinou probíhá venku a místa vybíráme s majitelem tak, aby to pejskovi vyhovovalo a cítil se dobře, protože u psa je stejně jako u dětí velmi znát špatná nálada, úzkost, strah atp., protože narozdíl od dospělého člověka se neumí přetvařovat.

Co vzít s sebou?

Určitě obojek a vodítko. Bylo by dobré mít s sebou i očkovací průkaz, jelikož se může potkat organizovaně více psů na jednom místě, tak aby případně nevznikl zbytečný problém. Pokud má váš miláček rád aporty, tak vezměte míček, létající talíř, uzel nebo něco podobného, s čím bude moci řádit. A samozřejmě horu pamlsků, aby bylo čím uplácet (něco většinou beru s sebou, ale zásoby nejsou neomezené) :-)

Kde se fotí?

Nejraději mám focení venku na louce, v lese, což nám umožní udělat přirozené fotografie. Je možné i focení v ateliéru - vše záleží na domluvě.

Cena fotografování?

To je věc, na kterou se většina lidí ptá nejdříve. Veřejný ceník fotografování psů momentálně připravuji, ale níže naleznete nějaké základní možnosti.

Focení formou TFP, tedy ZDARMA

Momentálně je možné fotografování realizovat formou TFP, což znamená, že focení máte ZDARMA. Jako výstup dostanete fotografie elektronicky v rozlišení 1200x800px, opatřené vodoznakem. Pokud budete chtít fotografie v plném (tiskovém) rozlišení, je cena jedné fotografie 150,-.
Využitím možnosti této formy focení dáváte souhlas s možným dalším použitím fotografií ze strany fotografa (kalendáře, reklama atp.). Zároveň tuto možnost nemohu nabídnout každému, ale v případě, že se Váš mazlíček pro tuto variantu focení hodí, bude mi velkým potěšením.

Cena: ZDARMA

Focení pro útulky a dobročinné organizace

Pro záchranné stanice a útulky fotografuji bez nároku na odměnu, ale je to čásečně podřízené časovým možnostem, proto momentálně do podpory nepřibírám nové organizace. Nicméně, pokud chystáte nějaký zajímavý projekt, který by si podporu zasloužil, zkuste mne oslovit a třeba něco společně vymyslíme.

Cena: ZDARMA

Základní cena

Pokud nespadáte do žádné z předchozích možností, bude pro Vás vhodná tato varianta. V základní ceně dostanete 3 finálně upravené fotografie v elektronické podobě, které vybírám z nafoceného materiálu sám, aby to byly opravdu ty nejlepší. Pokud budete mít zájem o více fotografií, máte možnost si vybrat další sami z náhledů, které Vám zašlu. Cena každé další fotografie je 100,-.

Cena: od 350,-

Kdo vybírá výsledné fotografie?

V tom je rozdíl oproti fotografování lidí. U psů výsledné fotografie vybírám sám, aby se výstup skládal z těch nejlepších. Počet je značně variabilní - záleží na chuti pejska se fotit, stráveném času na focení, představě klienta atp.

Strana:  1 2   další »

Spolupracujeme a pomáháme

Psi pomáhají o.s. Psí centrum a hotel Agáta, Drhovice O.S. Za práva zvířat Útulek pro nalezené psy Tábor Projekt Se psem mě baví svět